Tagasi

Üle 80 aasta Jaapani õmblusmasinate tootja JUKI asutamisest

Detsembris 2018 möödus 80 aastat Jaapani õmblusmasinate tootja JUKI asutamisest.

80-aastat-jaapani-omblusmasinate-tootja-juki-asutamisest

JUKI on saavutanud pideva kasvu, pakkudes maailma tööstustele kõrgeima kvaliteediga tooteid ja teenuseid alates selle asutamisest 1938. aastal.
JUKI arengu tõukejõuks on olnud alati usk, et „kõik on meie klientide jaoks“.
JUKI jätkab uuendustega sammu pidamist, järgides samas oma DNA-sse kirjutatud evolutsiooni ja reformatsiooni kui globaalne ettevõte, mis teenindab kliente 180 riigis üle kogu maailma.

Kõige esimene JUKI koduõmblusmasin HA-1 valmis aastal 1947

Juki ajalugu saab alguse kui 1938-ndal aastal Tokyos asuvad masinatootjad ühinevad, et luua “Tokyo Juki Tootjate Ühingu”. Ühing muutub aktsiaseltsiks aastal 1943 ja uueks nimeks saab “Tokyo Juki Industrial Co., Ltd.”. Kaks aastat hiljem saadakse luba hakata tootma õmblusmasinaid ja 1947-ndaks aastaks saab valmis kodumajapidamises kasutatavate õmblusmasinate esimene mudel HA-1 (pildil). Samal aastal hakatakse koduõmblusmasinaid eksportima Ameerika Ühendriikidesse. Koduseks kasutamiseks tänapäevase Juki õmblusmasina võib leida erineva oskusega ja vajadusega õmbleja kergelt – meil on müügil erinevad JUKI õmblusmasinad koduseks kasutamiseks

Kõige esimene JUKI tööstuslik õmblusmasin DDW-II valmis aastal 1953

Aastal 1953 siseneb ettevõte tööstuslike õmblusmasinate turule ja laseb välja esimese tööstusliku õmblusmasina mudeli DDW-Ⅱ. Neli aastat hiljem võidab JUKI Imperial Invention auhinna üheteljelise pöörleva keerme kangi leiutamise ja kasutuselevõtu eest.

60-ndatel sisenetakse arvuti välisseadmete tootmisesse ja firma aktsiat hakatakse noteerima Tokyo börsil. Valmib JUKI ettevõtte peakorteri hoone Tokyos, luuakse kvaliteedikontrolli süsteem ja ostetakse mitmeid väiksemaid ettevõtteid tootmise laiendamiseks. Järgnev kümnend näeb samuti ettevõtte kiiret kasvu – avatakse tööstuslike õmblusmasinate tootmise tehas Ohtawara linnas, samuti tööstuslike õmblusmasinate varuosade keskus ja avatakse müügiesindused Hong Kongis, Ameerika Ühendriikides (JUKI AMERICA, INC) ja JUKI EUROPE Saksamaal. Huvi korral saab siin näha valikus olevaid tööstulikke õmblusmasinaid, tööstuslike overloke ja muud tööstuslikku õmblutehnikat.

JUKI esimene tööstuslik overlokmasin valmis aastal 1976

1976. aastal tutvustas Juki esimesi tööstuslikke overlokke, mida peeti läbimurdeks rõivatööstuses ja mis saavutasid kohe populaarsuse paljude moemajade ja õmblusvabrikute seas.

1980-ndatel aastatel avatakse esindus Singapuris ja ettevõtte nimi muutub – uueks nimeks saab JUKI CORPORATION. Luuakse ettevõtte tunnuslause ja ettevõtte juhtimisel ja igapäevatöös lähtutakse uuest JUKI korporatiiv-filosoofiast. Ettevõtte kasvamise ja laienemise eesmärkidel ostetakse tööstuslike õmblusmasinate tootja USA-s (UNION SPECIAL).

Järgnevalt kahel kümnendil ja kuni tänaseni on JUKI globaalne kasv jätkunud. Avatakse esindused Hiinas, Tais, Vietnamis ja Bangladeshis, luuakse Euroopa müügikeskus Poolas (JUKI CENTRAL EUROPE). Tootmine laieneb Vietnamisse ja Hiinasse.

Ettevõte jätkab toodete arendamist ja on jätkuvalt innovatiivne, tänaseks kasutavad JUKI koduõmblusmasinaid, overlokke, kattemasinaid, tööstuslike õmblusmasinaid ja muid tooteid inimesed kogu maailmas.

Tänu ettevõtte pühendumusele arenenud elektroonilisele tehnoloogiale ja kvaliteetsele tehnoloogiale pandi 2001. aastal alus HZL-i õmblusmasinate elektrooniliste mudelite väljatöötamiseks.

Tagasi