Õmblusmasina nõelad Schmetz 130/705 H WING 120/19
Eraisiku järelmaks
vaata siin

Õmblusmasina nõelad (1-SET)
Schmetz 130/705 H WING 120/19

Kaup kohe NÕELASILM´as olemas.

PAKEND (1 nõel)

Koduõmblusmasinatele mõeldud nõelad Schmetz 130/705 H Universal suurus 120/19.
1 nõel pakendis. Need õmblusmasina nõelad sobivad õmblemiseks vabama koega kangastele: Nt linane, batist, puuvill.

2.10 

Hemstitch nõela, tuntud ka kui mõõk või tiibnõel, kasutatakse dekoratiivsete õmbluste, broderie anglaise ja valgete tikandite jaoks vabama koelõimega kootud kangastel, nagu linane. Õmblemisel tekivad õmblusesse augud, mis toimivad dekoratiivse elemendina. Seetõttu saab õmblusmasinaga hõlpsasti õmmelda äärpisteõmblusi, isegi ilma, et peaksite kootud kangast niite eelnevalt eemaldama, nagu käsitsi õmmeldes. See traditsiooniline hemstitch-efekt saavutatakse nõela tera mõlemal küljel olevate “tiibade” abil, mis lükkavad kootud riides olevad niidid õrnalt küljele. Õmblusniit toetab seda efekti, kuna see ei lase kootud kanga niitidel oma algasendisse tagasi pöörduda.

Hemstitch nõela niidista nagu teisigi nõelu. Tuleb märkida, et automaatne nõelaniidistaja ei tööta koos Hemstitch Needle’iga. Suured pisteavad on paremini märgatavad, kui õmblusniidi värv on kangaga sobitatud. Kontrastvärvi kasutades on fookuses õmblusniit, mitte augud.

Kasutage hemstitch nõela alati siksak nõelaplaadiga. Kasutage kas satiinõmbluse või siksak-talda.

Kui masina seaded võimaldavad, kasutage hempiste või kaksiknõela lülitust. Vastasel juhul vähendage piste laiust, et nõel ei tabaks presstalda ega nõelaplaati.

Vältige õmbluste kortsumist pehmetel ja kergetel kangastel, kasutades kanga stabiliseerimiseks pihustatavat tärklist või mittepüsivat stabilisaatorit (nt ärarebitav mittekootud aluspind, vees lahustuv või kuumuslahustuv tikanditagune).

Pistetüüpide valik

Parimate tulemuste saamiseks selgelt nähtavate aukudega kasutage praktilisi või dekoratiivpisteid, kus nõel torkab mitu korda samasse auku. Nende hulka kuuluvad näiteks kolmekordne sirgpiste, tekiõmblus, tähtõmblus või kärgõmblus, mis on saadaval paljudel õmblusmasinatel. Sageli on need õmblused masina juhistes juba paksus kirjas märgitud äärispistetena või leiate need masina juhendist. Katsetage ja vaadake, millised õmblused teile kõige rohkem meeldivad. Katsetage seda esmalt mõnel kangatükil, et määrata niidipinge ning sobiv piste pikkus ja laius.